Historie penzionu

Pěkný den všem, kteří si právě prohlížíte webové stránky našeho penzionu. Jmenujeme se Iva a Jarda a rádi bychom Vám přiblížili historii našeho malého rodinného penzionu U Červené podkovy. Je postaven na nejvyšším místě malebné vesničky Vlčkov, který leží mezi městy Česká Třebová a Litomyšl. Tato vesnička se proslavila Otvíráním studánek, pořádaným na počest stejnojmenného díla Bohuslava Martinů. Penzion nabízí celoroční rekreaci pro rodiny s dětmi, turisty, cykloturisty i lyžaře. Při pohledu z jeho oken se v dáli rozprostírá město Litomyšl. Podíváte-li se z druhé strany, cítíte se jako v pohádce. Díváte se na sluncem zalité lesy, louky, pole, hned za penzionem se pasou ovečky a dovádějí koníci. V dálce pobíhají srny, zpívají ptáci, šumí lesy. Hledáte-li klid, pohodu, procházky v přírodě, výlety na kole, v zimě na běžkách a zároveň se nechcete vzdálit od kultury a civilizace, hledáte právě náš penzion. Penzion U Červené podkovy.

Vznik penzionu

Penzion a jeho název vznikly souhrou náhod. Jednou jsme tak seděli a přemýšleli, jestli si pořídíme obytné auto a budeme cestovat, nebo jestli si splníme dětské sny, koupíme koně a postavíme malý penzion, aby k nám mohli jezdit rodiny s dětmi, senioři, zamilované páry i ti, kteří jsou sami a my se s nimi mohli podělit o všechny krásy, které tento kraj nabízí. Nemuseli jsme dlouho přemýšlet, oba jsme cítili, že druhá varianta vítězí. A protože pan domácí má rád výzvy a stále něco buduje, začal se náš sen uskutečňovat rychlostí blesku. Nesehnali jsme žádný statek s pozemky a tak přišel nápad, že na místě, kde je tenisový kurt, který už stejně nikdo nevyužívá, vyroste penzion a velký dvůr, aby se tu daly pořádat různé akce. Začali jsme stavět penzion, do toho jsme se na internetu zamilovali do koníka, haflinga, jeli jsme se na něj jenom podívat, ale odjížděli jsme a měli jsme zamluvené hned tři kobylky, dva dospělé a jedna pod sebou měla dvouměsíční hříbátko.

Abychom stihnuli postavit ohrady a stáje, nechali jsme kobylky připustit. Měli jsme měsíc na práci, ale když člověk něco chce, dokáže nemožné. Za pět týdnů jsme přivezli kobylky a ještě byly připuštěné, tak jsme se mohli těšit na naše hříbátka. Na jaře dalšího roku se nám narodili dva nádherní hřebečci, kteří se měli čile k světu a zpestřovali nám každodenní shon kolem stavby penzionu. Penzion rychle rostl, začal se dláždit dvůr…a jak dřív byl všude přebytek dlažebních kostek, najednou jsme nemohli žádné sehnat a tak jsme si vymysleli, že uprostřed dvora uděláme velikou podkovu z červené mozaiky, které jsme měli dost…a najednou tu byl název pro náš penzion.

Koncem prázdnin jsme měli neoficiální otevírání penzionu pro kamarády a známé, na dvoře hrála hudba, opékalo se prasátko, pivečko teklo proudem, všichni byli spokojení a my dva šťastní, že se náš sen může začít plnit. Vidět spokojené lidičky kolem nás, je ta největší odměna. Součástí našeho snu jste Vy, hosté. A proto Vás zveme k nám, do Penzionu U Červené podkovy a věříme, že budete odjíždět spokojení, odpočatí, plní nádherných zážitků a energie. Těšíme se na Vás Iva a Jarda